У Пољопривредној школи 11. априла 2018. године одржан је Eко квиз „Прљаво или чисто – није исто“. Овај квиз покренуло је ЈКП „Градска чистоћа“ Београд, у сарадњи са Секретаријатом за образовање и дечју заштиту, а реализује се у осам градова. Организатор такмичења за Вршац је ЈКП „Други октобар“.

Еко квиз је намењен ученицима од петог до осмог разреда, а на територији наше општине учешће је узело 9 школа. За сваку школу наступила је екипа од четири члана и то по један ученик из сваког разреда другог циклуса. Нашу школу представљала је екипа у саставу: Живојнов Димитрије V1, Арифи Амел VI1, Пауновић Илија VII2 и Станковић Огњен VIII2, a водио их је библиотекар Војислав Стојаковић.

Циљ квиза је подизање нивоа свести о значају заштите животне средине и нивоа информисаности о рециклажи и екологији.